نتایج در این بخش نمایش داده می شود

درباره ما

مؤسسه فرهنگی هنری راویان فتح لنجان  در اسفند سال ۱۳۹4 با هدف جمع‌آوری، پاسداشت و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و آثار شهدا و رزمندگان شهرستان لنجان  در شهر زرین‌شهر تأسیس شد.

در دوران دفاع مقدس  بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ رزمنده از شهرستان لنجان در جبهه‌های حق علیه باطل  از جمعیت 116 هزار نفری حضور داشتند که از این تعداد ۷۵۰ نفر شهد شهادت را نوشیدند و ۱۲۶ نفر از این دلاورمردان طعم اسارت و درس آزادگی را چشیدند، اما این آخر کارنامه درخشان شهرستان لنجان در دوران دفاع مقدس نبود چراکه بیش از ۳ هزار نفر از این رزمندگان در راستای دفاع از حریم اسلام به ارباب باوفای خود حضرت ابوالفضل عباس(ع) اقتدا کردند و با کسب عنوان پرافتخار جانبازی راوی رشادت‌های هم‌رزمانشان برای نسل امروز شدند.

در این وانفسای فرهنگی که دشمنان انقلاب اسلامی از هر سو پیکان دشمنی و شرارت خود را به سمت انقلاب اسلامی و مردم عزیزمان نشانه رفته‌اند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در کشور به‌نوعی شاهد ولنگاری فرهنگی هستیم، این موسسه فرهنگی راویان فتح لنجان بود که در طول چند سال گذشته بدون هیچ حمایتی از سوی ارگان‌ها و نهادهای مسئول به‌تنهایی و با کمک‌های شخصی افراد تا بدین جا  (آتش به اختیار ) طی طریق کرده است.

موسسه راویان فتح لنجان در این مدت در جهت جمع‌آوری و ضبط آثار و خاطرات شهدا و رزمندگان، نشر آثار شهدا ، تولیدات چندرسانه‌ای و برگزاری تجمعات و مراسم‌های مختص  ایثارگران به شیوه‌های مختلف و مناسبت‌های گوناگون فعالیت خود را  ادامه داده است.

.پس از دوران دفاع مقدس احساس نیاز به ترویج فرهنگ دفاع مقدس و دغدغه‌های مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر موضوع فرهنگ و ایجاد تشکل‌های خودجوش مردمی و درنهایت تحقق فرمان آتش به اختیار حضرت آقا، ما را مصمم کرد تا با توان هرچه بیشتر در جهت نشر فرهنگ دفاع مقدس قدم برداریم.

با همکاری رزمندگان  یک مکانی ایجاد شد که رزمندگان با تمام سلایق و علاقه‌ها در آن حضور پیدا کنند که تدائی کننده فرهنگ دفاع مقدس باشد، راویان فتح لنجان یک مجموعه مردمی است و در عین حال که اداره‌کنندگان  آن رزمندگان دوران دفاع مقدس و برخی از جوانان نسل امروز هستند همواره افتخار میزبانی از تمام اقشار جامعه را دارد.

عهد و پیمانی که اعضای این مجموعه با شهدا بستن به همراه صداقت و نیت پاک آن‌ها و انگیزه‌ای که در این افراد در جهت نشر ارزش‌های دفاع مقدس وجود دارد، ازجمله عوامل اثر گزاری است که باعث پیشرفت این مجموعه در راستای رسیدن به اهدافش شده است.

در فضای جامعه امروز که افرادی سعی دارند به مسائل به دید سیاسی نگاه کنند، تلاش ما براین بود تا این دید را کنار بزنیم و محوریت را رهبری عزیزمان قرار دهیم که این مسئله نیز نقش مهمی در پیشبرد اهداف این موسسه داشته است.

هرکسی که در دوران دفاع مقدس نقشی در مناطق عملیاتی و یا حتی در پشتیبانی جنگ به‌عنوان رزمنده داشته، صاحبان واقعی این مجموعه هستند، بنابراین درب این مکان به روی تمام اقشار از دانش‌آموز، دانشجو، روحانی و عموم مردم باز است و لازم به ذکر است که جذب نیروهای جوان  و تربیت این نیروها در جهت نشر ارزش‌های دفاع مقدس ازجمله برنامه‌های در دست اقدام این موسسه است که در حال اجر است.

مجموعه موسسه فرهنگی هنری راویان فتح لنجان در دو بخش جمع‌آوری و نشر آثار دفاع مقدس فعالیت دارد که در بخش جمع‌آوری، کمیته ارتباط با خانواده شهدا و رزمندگان  و گنجینه دفاع مقدس بخش‌های اصلی را تشکیل داده‌اند و در حوزه نشر مجموعه راویان دفاع مقدس، کارگروه نشر کتاب و محتوای چاپی، کارگروه فضای مجازی و رسانه و هیئت اندیشه‌ورز  و راوی دفاع مقدس ،مشغول به فعالیت هستند.

به همت موسسه راویان فتح لنجان بانک اطلاعات شهدا و رزمندگان شهرستان لنجان ایجاد شد و در همین زمینه تاریخ شفاهی دفاع مقدس لنجان در حال جمع‌آوری است.

نشست‌های عملیاتی برای بزرگداشت عملیات‌های دفاع مقدس برای اولین بار در کشور طرح‌ریزی و اجرا شد و بزرگ‌ترین گردهمایی رزمندگان شهرستان لنجان برای اولین بار در استان اصفهان توسط این مجموعه برگزارشده است.

با هماهنگی‌های انجام شده طرح ساخت کلیپ‌های ۸ دقیقه‌ای زندگی‌نامه شهدا  و سرداران شهرستان لنجان کلید خورده است و از سیمای شبکه اصفهان پخش شده است و همچنین نزدیک به ۳۰ هزار پوستر از تمثال شهدای گران‌قدر شهرستان طراحی، چاپ و در ادارات، نهادها و مجموعه‌های فرهنگی آموزشی سراسر شهرستان توزیع‌شده است.

از سال گذشته ۲۶۹ مصاحبه رادیویی از خانواده شهدای شهرستان لنجان ضبط و از برنامه رادیویی قاف عشق ، صدای استان اصفهان پخش شده است.لازم به توضیح است که بعد از پایان دفاع مقدس تا شروع فعالیت این موسسه فقط 25 مصاحبه از صدای اصفهان پخش شده بود.

با سپاه پاسداران ارتباط خیلی خوبی داریم، ما خودمان را از این مجموعه می‌دانیم، با بنیاد شهید و امور ایثارگران هم همکاری‌های خوبی را داشته‌ایم، اما باوجود همه‌ی این ارتباط‌ها وابسته به هیچ نهاد و سازمانی نبوده و نیستیم.

موسسه راویان فتح تمام برنامه‌های خود را بدون هیچ کمکی ریالی و حتی معنوی از نهادهای مربوطه شروع کرد و به کار خود ادامه داد اما عمده مشکلات ما مشکلات مالی و تأمین هزینه برای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده است که در کنار این‌ها مشکل مکان نیز ما را با دشواری‌هایی روبرو کرده است چراکه بسیاری از رزمندگان و خانواده‌های شهدا  به دلیل کهولت سن و بیماری برای حضور در موسسه، که در طبقه دوم ساختمانی واقع‌شده است، با سختی‌های زیادی مواجه هستند.

تمام هزینه‌های این مجموعه از طریق کمک‌های خداپسندانه   یکی  از رزمندگان که دغدغه اصلی آن‌ها موضوع فرهنگ به‌ویژه فرهنگ دفاع مقدس است تأمین می‌شود.

عنایت شهدا بود که ما به اینجا رسیدیم و لیاقت پیدا کردیم تا در این مسیر قدم برداریم و نفس بکشیم و این را مدیون خود شهدا هستیم و اگر صدای  ما  به گوش رهبر عزیزتر از جانم برسد خواهم گفت که آقاجان ما به‌عنوان سربازی کوچک ،بر سر  همان عهدی که با شهدا بستیم خواهیم ماند و تمام آرزوی ما این است تا از دغدغه‌های شما نسبت به موضوعات فرهنگی کاسته شود.